N3net nawiązał współpracę z organizacją esportową Gentlemen’s Gaming

Szybkość i stabilność Internetu jest kluczowa w esporcie, dlatego też N3net zdecydował się na sponsoring jednej z obiecujących drużyn występujących w Ultralidze – Gentelmen’s Gaming, aby umocnić swój wizerunek w tym środowisku jako zaufanego dostawcy usług internetowych, nawet w najbardziej wymagających sytuacjach.

Czym właściwie jest esport? W skrócie, to forma rywalizacji pomiędzy zawodnikami, którzy specjalizują się w konkretnych grach komputerowych. Zawodnicy Ci, wchodząc na szczebel profesjonalny, otrzymują kontrakty i wynagrodzenie, na podobnych warunkach co np. zawodnik drużyny piłkarskiej. Ostatnie lata pokazują, że esportem w Polsce interesuje się coraz więcej nastolatków – co się z tym wiąże? Coraz więcej młodych osób śledzi poczynania swoich ulubionych drużyn czy też konkretnych zawodników. Profesjonalni gracze stają się w Polsce coraz bardziej rozpoznawalni, czasami do tego stopnia, że przechodząc galerią handlową mogą na swojej drodze spotkać kogoś, kto faktycznie ich rozpozna. Aby działać skutecznie potrzebują jednak niezawodnego łącza, które z powodzeniem może dostarczyć N3net.

Esport jest miejscem, które niekoniecznie oferuje rozrywkę tylko dla najmłodszych. Największe turnieje, takie jak Intel Extreme Masters Katowice nieprzerwanie od 2013 są miejscem rywalizacji setek graczy z całego świata. W samej tylko Warszawie na przełomie kilku ostatnich lat mieliśmy wiele wydarzeń, które również oferowały możliwość obejrzenia esportowców na żywo.

Ultraliga to największa liga League of Legends w Polsce. Jest oficjalnie wspierana przez twórcę gry oraz została stworzona przez Polsat Games – pierwszy kanał gamingowo/ esportowy w Polsce. Już od sześciu sezonów osiem najlepszych drużyn esportowych w kraju rywalizuje między sobą o tytuł Mistrza Polski właśnie w League of Legends. Ultraliga jest swego rodzaju przepustką do pokazania się na scenie międzynarodowej, gdyż trzy najlepsze drużyny na koniec sezonu dostają przepustkę do udziału w turnieju europejskim European Masters.

Jedną z drużyn występujących w Ultralidze jest właśnie Gentlemen’s Gaming , czyli organizacja esportowa, której jednym z celów jest pełna profesjonalizacja branży oraz stopniowe wprowadzanie nowych partnerów do świata gamingu i esportu.

Inne wpisy warte przeczytania z tej kategorii: